Yandex

Üyelik Sözleşmesi

KULLANIM KOŞULLARI

2.ELPARCA Sanal Mağazası ve Web Sitesi, sağladığı servisler ve bu servislerin içerdiği modüllerden oluşur. Siz "2.ELPARCA.COM" Web sitesini ziyaret etmekle birlikte bu servis ve modülleri kullanma şartlarını baştan kabul etmiş sayılırsınız. Burada yer alan şartlar genel kullanım şartlarıdır. Bazı servislerin (üye olmak, ürün satın almak, download etmek vs.) kullanımlarında kendilerine has ayrıca kullanım şartları yer alabilir. Lütfen dikkatli bir şekilde aşağıda yer alan bu şartları okuyunuz.

GİZLİLİK BİLDİRGESİ

Lütfen web uygulamalarımızın sizin açınızdan sağladığı gizliliği, ziyaretlerinizi ve işlemlerinizi yöneten felsefeyi, Gizlilik Bildirgesi linkini takip ederek inceleyin.

ELEKTRONİK HABERLEŞME

Siz 2.ELPARCA Sanal Mağazasını ziyaret ettiğiniz zaman, web sistemizle olan elektronik haberleşmeyi başlatmış olursunuz. Artık hangi sayfada olduğunuz, hangi işlemleri gerçekleştirdiğiniz tarih ve süreç bilgileriyle sistem kayıtlarına geçmeye başlar. İster sisteme kayıtlı kullanıcı olun, ister düzenli ziyaretçi olun, sistem, bağlantılarınızın ve işlemlerinizin istatiğini tutarak, zamanla cache mantığını geliştirir ve sık gerçekleştirilen işlemleri tampon veriden yürütür. Sistem bunları gerçekleştiriken, sizin yapmış olduğunuz her bağlantıyı etiketlendirir ve işlemlerinizin güvenliğini bu etiket altında sağlamaya çalışır. Bu sayede, bağlantı süreniz boyunca sizinle, tanımlı modül yöneticileri arasında elektronik haberleşme platformu ve istediğiniz anda online satış ve teknik desteği alabileceğiniz güvenli bir iletişim kanalı oluşturulur.

Ayrıca, ürün bildirilerine, haber ve makale yayınlarına üye olarak sisteme katılan haber ve makale yayınlarının, düzenlenen ürün bildirilerinin (ürün tanıtımı, ürün yazılım güncellemeleri, fiyat değişiklikleri, ürün kampanyaları vb.) elektronik posta kanalıyla tarafınıza gönderilmesini sağlayabilirsiniz. 2.ELPARCA firmasının www.2elparca.com adresli sitesine üye olduğunuz bu ve benzeri servisler üzerinden hizmetlerini sürdürürken, içerik ve kapsam hataları (yanlış fiyat bildirimi, yanlış stok bildirimi, ürün tarif ve şartnamelerindeki hatalar vb.) içine düşebilir, servis yayınlarını geçici veya süresiz kapatabilir. Bu tarafınızca 2.ELPARCA üzerinde hak talep etmenizi teşkil etmez.

2.ELPARCA Sanal Mağazasını kullanırken, gerçekleştirdiğiniz bir çok işlem neticesinde sistem tarafından size geri dönülerek, yapılan işlemler mahiyetinde bilgilendirilirsiniz. Örneğin, şifrenizi unutmanız durumunda yeni şifre talebiniz size elektronik posta kanalıyla iletilir. Yapmış olduğunuz siparişler detayları ile, sistemimizde kayıtlı elektronik posta hesabınıza iletilir. Ayrıca belirlediğiniz periyotta işlemlerinizin tarihçesi tarafınıza gönderilecektir. Bu şekilde hesabınızın güvenliğinide elektronik haberleşme kanalıyla kontrol edebilirsiniz. Aynı şekilde 2.ELPARCA Sanal Mağazasıyla ilgili tüm başvularınız elektronik haberleşme ortamında (elektronik posta veya online temsilci iletişimi kanalıyla) geçerli sayılacaktır. Siz ancak diğer yollardan bu başvurularınızı kontrol edebilirsiniz.

Dilek, şikayet ve önerilerinizi yine elektronik haberleşme platformu çerçevesinde İletişim sayfasını kullanarak ilgili departmana anında iletebilirsiniz.

TELİF HAKKI

Bu sitede yer alan tüm içerik (metinler, resimler, logolar, ikonlar, imajlar, ses ve görüntü dosyaları, sayısal indiriler, veri derlemeleri ve yazılımlar), Uluslar Arası Telif Hakları Yasalarıyla 2.ELPARCA firmasının Sanal Mağazası www.2elparca.com adresi altında korunmaktadır.

Bu sitede yer alan tüm içerik T.C ve Uluslar Arası Telif Hakları Yasaları çerçevesinde derlenmiştir.

Site içeriğinde yer alan ürün resimleri, ürün tarif ve şartnamaleri bir model ve standart kararlılığındadır. Ve gerçekte farklılık gösterebilir. İçerikte yer alan ürün, marka isimleri, logoları firmaların ticari işaretleridir ve sorumlulukları kapsamındadır.

Sitede yer alan içerik, site yöneticisinin ve site sahibi firma yetkililerinin izini olmadan, kısmende olsa hiçbir şekilde yayınlanamaz, çoğaltılamaz, hangi kanalla olursa olsun dağıtılamaz.

YETKİLENDİRME VE SİTE GİRİŞ/KULLANIM HAKLARI

Sistem, 2.ELPARCA Sanal Mağazasına giriş yapan her kullanıcının işlemlerini ve site kullanımını belirli kriterlere göre sınırlar ve kuralları olan sistematik bir ruhsata ilişkilendirir. Bu ruhsat çerçevesinde de herkesin kullanıcı profilini oluşturur, takip eder. Giriş ve sistemi kullanış tipinize göre belirlenmiş kurallar dahilinde hareket etmenizi sağlar. Örneğin, sistem üzerinden e-ticaret yapabilmeniz ve bu servisin gerektirdiği işlemleri gerçekleştirebilmeniz için sisteme kayıtlı kullanıcı, sisteme haber, makale girişi yapabilmeniz için bu doğrultuda yetkilendirilmiş bir kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Her kullanıcı profilinin kendi kapsamında işlem yetkisi ve bu mahiyette site kullanım şartları vardır. Burada yer alan şartlar, genel kullanım şartlarıdır. Genel kullanım şartları kapsamında;

Sisteme aynı anda iki farklı kullanıcı profili ile giriş yapmak ve sistemin öngürdüğü kullanıcı işlemleri çağrımıyla hizmet verebileceği servislerden, bu ilişkiler doğrultusunda yararlanmaya teşebbüs etmek, Sistemin tüm servislerini test maksatlı kullanmak (deneme maksatlı üye olmak, sipariş vermek, sistemin izlediği içerik politikasına ters düşecek yayın gönderiminde bulunmak), Sistemin tüm servislerini, kendi işleyiş mantığı dışında bir arayışa girecek mahiyette kullanmak, Sistemin güvenlik politikasına ters düşecek işlemlerde bulunmak (örneğin Cookielere müdahalede bulunmak, [Çerez sisteminin parodi edilmeye çalışılması]), Israrla servisleri belirtilen kullanım şartları ve yayımlanan kullanım rehberi ile uyumsuz düşecek şekilde kullanmak (örneğin bir satış desteği kanalını, hizmet kapsamı dışında meşgul etmeye çalışmak), 2.ELPARCA Sanal Mağazasında yer alan içeriği (ürün fiyat listelerini, ürün tanıtımlarını, ürün sürücülerini ve indirilebilir yazılımları) ticari maksatla, kişisel veya kurumsal sitelerin içeriğinde barındırmak, ilişkilendirmek ve yine aynı maksatla kopyalamak, Gerçekleştirilen işlemler sırasında bu işlemlerin gerektirdiği bilgileri doğru bir şekilde girmemek, maksatlı olarak yanıltıcı veya hatalı bilgiler girmek (örneğin Kullanıcı Kayıt Bilgilerinin doğru girilmemesi), genel kullanım şartlarına aykırıdır. Bu ve benzeri işlemleri gerçekleştirmeye teşebbüs edenler, 2.ELPARCA Sanal Mağazasının vermiş olduğu hizmetlerden faydalanamazlar ve yapmış oldukları işlemlerin gerektirdiği yasal hükümleri baştan kabul etmiş sayılırlar.

KULLANICI HESABI

2.ELPARCA Sanal Mağazasının tüm servislerini aktif olarak kullanabilmeniz için, sistemde bir hesap açtırarak kullanıcı bilgilerinizi kayıt ettirmelisiniz. Kayıtlı kullanıcı olmakla birlikte bir çok avantajdan da faydalanırsınız (Size özel fiyatlar, kampanyalar, ekskredi vb.). Sektörel alandaki yenilikleri ve sitemizdeki gelişmeleri ilk önce siz öğrenirsiniz. Ayrıca size ekskredi kazandıracak bir çok işlemi de (ürün yorumlama, sistem tavsiye etme, haber/makale yayınlama vs) gerçekleştirebilme imkanına sahip olursunuz.

Sistemimize kayıtlı kullanıcılar, kayıt esnasında belirledikleri kullanıcı adı ve şifrelerini yazarak sisteme girebilirler.

18 yaşından küçük kullanıcılar sistemde hesap açtırabilirler. Fakat e-ticaret siparişlerinde kredi kartıyla yaptıkları ödemelerinde ebeveynlerinin veya kefillerinin izinlerini belgelemek zorundadırlar. Bunun dışında servislerden sınırlama olmaksızın faydalanabilirler.

2.ELPARCA Sanal Mağazasına üye olmak ve sistemde adınıza hesap açtırabilemeniz için, bazı bilgileri kullanıcı bilgileri adı altında kayıt ettirmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri girmeniz sayesinde, yapmış olduğunuz bazı işlemlerin gerektirdiği bilgileri tekrar girmek durumunda kalmayacaksınız.

Sisteme kayıt olmanız durumunda girmiş olduğunuz bilgiler, kesinlikle üçüncü partilerin kullanıma verilmeyecektir. Ancak sistem dahilinde yer alan kampanyalarda istekleriniz doğrultusunda değerlendirilecektir.

Bilgileriniz, güvenliğiniz açısından sistem kayıtlarına çeşitli şifrelendirme ve sıkıştırma işlemlerinden geçtikten sonra kaydedilmektedir. Kredi kartı bilgileriniz kesinlikle sistem kayıtlarında geçmemektedir. Sistem yaptığınız işleme göre kredi kartı bilgilerinize ihtiyaç duyduğu anda, güvenli (ssl) bir bağlantı yolu ile bu bilgileri sizden her dafasında yeniden istemektedir.

ZARAR RİSKİ

2.ELPARCA Sanal Mağazası üzerinde yaptığınız alışverişlerde siparişleriniz nakliye ve iade prosüdürüne bağlanmıştır. Bunun dışında yer alan tüm işlemlerinizden kaynaklanabilir zarar ve menfeat kaybınızdan dolayı 2.ELPARCA sorumlu tutulumaz, üzerinden hak talep edilemez.

ÜRÜN AÇIKLAMALARI

2.ELPARCA Mağazası üzerinde yer alan ürün açıklamaları ve ürün özellikleri, sorumlu ürün editörleri tarafından geliştirilmektedir.Ürün açıklamaları girilirken ve ürün özellikleri tespit edilirken başvurulan en temel kaynak ürünün kendi taşıdığı tarif namesidir. Fakat tüm bu açıklamalar ve ürün resimleri bir model kararlılığındadır ve farklılık gösterebilirler.

GARANTİ KAPSAMI VE SORUMLULUK SINIRI

Bu site 2.ELPARCA 'in sağladığı hizmetleri yürütme esasına dayalı, elektronik ticaret ve haberleşme platformu çerçevesinde geliştirilmiş ticari bir oluşumdur. Siz bu siteyİ kullanmakla birlikte, 2.ELPARCA in verdiği hizmetleri için beyan ettiği şartları baştan kabul etmiş sayılırsınız.

2.ELPARCA sanal mağazası üzerinden aldığınız her ürün, üretici veya ithalatçi firmanin garantisi altindadir. İkinci ürünlerin aksi belirtilmedikçe garantileri yoktur.

Garanti kapsaminda arızalan ürünlerin teknik arıza servisimize teslim edilmesi durumunda, ürünün onarılması veya değiştirilmesi için gerekli İşlemler 2.ELPARCA tarafından gerçekleştirilecektir. Bu İşlemler İçin herhangİ bir ücret talep edilmeyecektir.

Yerinde garanti verilen ürünler dışında, garantili cihazlara yerinde müdahale talepleri ücretli olarak karşılanır.

2.ELPARCA sanal mağazası sistemi tarafından www.2elparca.com adresi üzerinden posta hesabınıza gönderilen tüm elektronik postalar virüs veya diğer zararlı bileşenleri İçermediğine dair garantilidir.

Menu